۱۱ سریال‌ نتفلیکس برای یادگیری و تقویت زبان آلمانی

سریال‌های آلمانی برای یادگیری زبان آلمانی
شاید نشستن چندین ساعته در کلاس‌های زبان آلمانی برای بسیاری از ما کسل‌کننده ‌باشد و بسیاری در جستجوی تنوع‌بخشی به پروسه یادگیری و یا تقویت زبان آلمانی باشیم. تماشای فیلم و سریال‌های آلمانی یکی از بهترین روش‌های آموزش زبان خارجی می‌باشد که تاثیر بسزایی در تقویت مهارت شنیداری (Hören) نیز می‌تواند داشته باشد.
از چه سطحی تماشای سریال‌های آلمانی را شروع کنم؟
اگر تازه یادگیری زبان آلمانی را شروع کرده و در سطح مقدماتی (A1-A2) هستید از تماشای سریال‌های آلمانی در همین سطح شروع کنید. سعی کنید همیشه سریال‌های آلمانی را به صورت زیرنویس دوزبانه (زبان مادری به علاوه زبان آلمانی) تماشا کنید. اگر در سطح متوسط (B1-B2) هستید سریال‌های آلمانی را فقط با زیرنویس آلمانی تماشا کنید ولی اگر در سطح پیشرفته (C1-C2) هستید حتما سریال‌ها را بدون زیرنویس آلمانی تماشا کنید. ‌
کدام سریال‌ آلمانی را ببینم؟
سریال‌های آلمانی متنوعی در انواع ژانرها وجود دارند که در زیر لیستی از بهترین و جذابترین سریال‌های نتفلکیس معرفی شده است که می‌توانید بنا به سلیقه‌تان انتخابهایی داشته باشید.

1) Schlafende Hunde

“سگ‌های خفته” مینی‌سریال آلمانی است که از ۲۲ ژوئن ۲۰۲۳ از شبکه نتفلکیس در دسترس می‌باشد. سریال “سگ‌های خفته” اقتباسی از سریال معروف The Exchange Principle است که در سال ۲۰۱۶ پخش شده، می‌باشد. ژانر سریال آلمانی “سگ‌های خفته” جنایی بوده و زبان اصلی آن آلمانی می‌باشد. تاکنون ۶ قسمت که هر کدام ۴۷ تا ۵۴ دقیقه بوده از آن پخش شده است. تریلر سریال “سگ‌های خفته” به صورت رایگان در یوتیوب قابل دسترس می‌باشد. با دانش زبانی B2 براحتی می‌توانید از سریال آلمانی “سگ‌های خفته” لذت ببرید.

2) 1899

سریال “۱۸۹۹” توسط کارگردان آلمانی باران بو اودار که آثار موفق جهانی همچون سریال آلمانی Dark را نیز در کارنامه خود دارد ساخته شده است. ژانر سریال “۱۸۹۹” معمایی و درام است. هرچند که سریال محصول آلمان می‌باشد ولی به صورت چندزبانه تهیه شده است. تاکنون ۱ فصل ۸ قسمتی از آن پخش شده که هر قسمت ۵۰ دقیقه بوده است. ۱۷ نوامبر ۲۰۲۲ پخش سریال در نتفلکیس به صورت جهانی آغاز گردیده است.
گروهی از مهاجران اروپایی از لندن با یک کشتی بخار سفر می‌کنند تا زندگی جدیدی را در شهر نیویورک آغاز کنند. در حالیکه مسافران کشتی در خوش‌بینی کاملی نسبت به آینده به سر می‌برند، ناگهان با یک کشتی مهاجر دیگری که در دریای آزاد سرگردان است، روبرو می‌شوند. سفر ساده آنها به سرزمین موعود به کابوسی وحشتناک تبدیل می‌گردد. حداقل دانش زبانی لازم برای تماشا سریال فوق B1 می‌باشد.

3) Barbaren

سریال “بربر‌ها” در ژانر تاریخی بوده و تاکنون ۲ فصل ۱۲ قسمتی که هر قسمت ۴۲ تا ۵۴ دقیقه بوده است، پخش شده است . اولین فصل سریال آلمانی “بربرها” در تاریخ ۲۳ اکتبر ۲۰۲۰ و فصل دوم نیز در ۲۱اکتبر ۲۰۲۲ از شبکه نتفلکیس پخش شده است. زبان سریال “بربرها” آلمانی و لاتین می‌باشد و آهنگسازی “بربرها” توسط علی آشقین آهنگساز معروف تورک که آهنگ‌سازی آثار همچون Tatort، Türkisch für Anfänger، Ayla و …را در کارنامه خود دارد، صورت گرفته است. اگر سطح زبان آلمانی‌تان B1 است، براحتی می‌توانید سریال “بربرها” را متوجه شوید.

4) How to Sell Drugs Online (Fast)

“چگونه می‌توان به صورت آنلاین مواد مخدر فروخت (سریع)” سریال آلمانی در ژانر کمدی و درام می‌باشد. سریال مذکور سومین سریال آلمانی تولید شده توسط نتفلکیس بعد از سریالهای جذاب Dark و Dogs of Berlin می‌باشد. زبان سریال آلمانی بوده و ۳ فصل و در مجموع ۱۸ قسمتی از آن منتشر گردیده است و فصل چهارم نیز منتشر خواهد شد. حداقل دانش زبان آلمانی مورد نیاز برای تماشای مجموعه تلویزیونی فوق B2 است. به شخصه سریال آلمانی فوق را به زبان‌آموزام توصیه می‌کنم.

5) Skylines

مجموعه تلویزیونی آلمانی “خطوط افق” اثری در ژانر درام می‌باشد که تاکنون ۱ فصل ۶ قسمتی که هر قسمت ۴۶ تا ۶۵ دقیقه بوده است که در تاریخ ۲۷ سپتامبر ۲۰۱۹ از نتفلکیس پخش گردیده است. زبان سریال “خطوط افق” آلمانی می‌باشد. با سطح زبان آلمانی B1 دیالوگ‌های سریال “خطوط افق” را متوجه خواهید شد.

6) Kitz

یک مینی‌سریال ۶ قسمتی آلمانی است که در ژانر درام در تاریخ ۳۰ دسامبر ۲۰۲۱ از شبکه نتفلیکس پخش گردیده است. زبان اصلی سریال Kitz آلمانی می‌باشد. حداقل دانش زبانی مورد نیاز برای سریال فوق B2 است.

7) Unorthodox

سریال ” غیر ارتدوکس یا سنت‌گریز” مینی‌سریال ۴ قسمتی می‌باشد که از ۲۶ مارس ۲۰۲۰ در شبکه نتفلکیس پخش شده است. مینی سریال ” غیر ارتدوکس یا سنت‌گریز” به زبان‌های آلمانی، انگلیسی و ییدیش می‌باشد. ژانر مینی‌سریال آلمانی فوق درام بوده و هر قسمت آن ۵۵ دقیقه می‌باشد. مینی‌سریال آلمانی ” غیر ارتدوکس یا سنت‌گریز” داستان زن جوانی را روایت می‌کند که جامعه مذهبی یهودیان ارتدوکس افراطی “ساتمارها” را در نیویورک ترک می‌کند تا زندگی جدیدی را در برلین آغاز کند. اگر سطحتان B2 است، از تماشا سریال “غیرارتدوکس یا سنت‌گریز” لذت خواهید برد.

8) Die Kaiserin

“ملکه” سریال آلمانی با بازیگری دئوریم لینگنائو هنرپیشه تورک-آلمانی که نقش اصلی را بر عهده دارد، می‌باشد که تاکنون ۱ فصل ۶ قسمتی از آن در ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۲ از شبکه نتفلیکس پخش گردیده است. زبان اصلی سریال “ملکه” آلمانی بوده و ژانر آن تاریخی می‌باشد. سریال آلمانی “ملکه” در ابتدا به عنوان مینی‌سریال برنامه‌ریزی شده بود ولی با موفقیت سریال قرارداد ساخت فصل دوم نیز در نوامبر ۲۰۲۲ منعقد شده است. حداقل دانش زبانی برای درک دیالوگ‌های سریال “ملکه” B1 می‌باشد.

9) Transatlantic

“ترانس‌آتلانتیک” مینی‌سریال آلمانی می‌باشد که تاکنون ۱ فصل ۷ قسمتی از آن در تاریخ ۷ آوریل ۲۰۲۳ در نتفلیکس پخش شده است. زبان اصلی سریال فوق آلمانی، فرانسوی و انگلیسی می‌باشد و مدت زمان هر قسمت ۴۷ تا ۵۶ دقیقه است. ژانر سریال “ترانس‌آتلانتیک” تاریخی، درام و ادبی می‌باشد. سریل “ترانس آتلانتیک” مناسب زبان‌آموزان با سطح زبانی B2 و بالاتر است.

10) Kleo

یک مینی‌سریال آلمانی در ژانر درام، ماجراجویی و اکشن می‌باشد که تاکنون ۱ فصل ۸ قسمتی از آن که هر قسمت ۴۸ دقیقه بوده از نتفلکیس پخش شده است. زبان اصلی سریال Kleo آلمانی می‌باشد. حداقل دانش زبانی لازم برای تماشای سریال فوق A2 است.

11) Biohackers

سریال ” هکرهای زیستی” مجموعه تلویزیونی آلمانی می‌باشد که تاکنون ۲ فصل در ۱۲ قسمت از آن پخش شده است. هر قسمت سریال ” هکرهای زیستی” ۴۰ تا ۴۶ دقیقه بوده و زبان اصلی سریال نیز آلمانی می‌باشد. اولین فصل سریال “هکرهای زیستی” در ۲۰ آگوست ۲۰۲۰ و فصل دوم نیز در ۹ جولای ۲۰۲۱ در نتفلکیس پخش شده است. با سطح زبانی B2 و بالاتر از تماشای سریال “هکرهیا زیستی” لذت خواهید برد.
میا دانشجوی پزشکی است که در دانشگاه فرایبورگ با یک دانشجوی با استعداد زیست‌شناسی به نام جاسپر و نیکلاس، هم اتاقی عجیب و غریب وی آشنا می‌شود. میا به زیست‌فناوری علاقه‌مند است پس از مدتی درگیر دنیای آزمایش‌های غیرقانونی ژنتیکی می‌شود.

منتشرشده توسط

امید

امید هستم، ارشد آی‌تی. 5 سال پیش تدریس زبان آلمانی را نخست در اورمیه و سپس به صورت آنلاین آغاز کردم، اکنون نیز در پروسه مهاجرت کاری به آلمان هستم. جهت تدریس زبان آلمانی به صورت خصوصی در اورمیه و آنلاین با شماره ۰۹۱۴۹۴۰۹۱۵۶ در واتس‌آپ می‌توانید در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *